Sanatçı Hakkında

15 Kasim 1976’da bir çok Istanbul’lu gibi Zeynep Kamil Hastanesin de dogmusum. Yani akrep burcuyum. 6 aylikken ailem bende bir enteresanlik fark etmis ve beni doktora götürmüs. Çünkü çiglik atip sesimi dinledikten sonra kahkahalarla gülermisim. Doktorun teshisi ailemi hem sasirtmis hem de üzmüs: ‘ Kizinizin bir seyi yok ama sevinirmisiniz bilmem ama sesini duymaya bayiliyor bence sarkici olucak’ demis. Tabii ki ailem pek ciddiye almamis ama olana bakn.Neyse,benim ilk hatirladiklarim henüz 4 yasindayken ’Ben gamli hazan sense bahar…’diye annemle sarki söyledigim,babamin ve annemin çok sevdikleri sanat müzigi sarkilarinin evde güzel sesleriyle çinlamasidir. Okul hayatim da ise gene müzikle dolu ama ayni zamanda basarili ve hirsli bir ögrenciydim.

İlkokulu idealtepe ilkokulunda tamamladim. Okulun Halk Müzigi korosunda, halk oyunlari takiminda, bando takimindaydim ve müzik kolu baskaniydim. Fenerbahçe Ortaokulu ve Lisesinde okulun lise ögrencilerinden olusturdugu koroya sesimi dinleterek tek ortaokullu olarak kabul edildim ve koromuzu çalistran besteci Gündogdu Duran benim çok yetenekli oldugumu ve müzik okumam gerektigine inanarak ailemi ikna etti ve bana ders verecegini söyledi. Babam Gündogdu hocayla beraber ilk sarkimi dinlediginde agladi ve izini koparttik. Bu arada babam kendine ait tirini kaybetmis, iflas etmis ve anneminde çabalariyla beraberce bakkal dükkani açmistu. Orada yatiyor kalkiyorduk. Bir yandan yasadigim bu travmalari hafifletmek için diger yandan da evdeki kavgalarin bende yarattigi üzüntüyümüzikle yeniyor, yeni yeni ögrendigim kanunumla hayatimi güzellestiriyordum. Üniversitede de tip okurum düsüncesiyle lisede zorla laborantlik bölümünde okutuldum. Sart suydu bir zayif notumda yeni yazildigim Üsküdar Musiki Cemiyeti’nden alinacaktim. Hiç zayif getirmedim hem Cemiyette sinif atladim ,hemde haftanin diger bos aksamlarinda baska müzik cemiyetine yazildim. Hayalim üniversitede konsevatuardi. Sesimle hep sivrildim ve sayisiz konserde solo yaptim. Lise sükür bitti ve üniversite sinavlari geldi çatti.

Ailem tip ben konservatuar derken o yil öyle geçti. Ben evimize yakin olan MSM’nin sanat müzigi bölümüne girdim ve ilk sahne çalimalarima orda kurdugumuz grupla basladim. Çesitli barlarda çalistik ve yaz tatilinde Çinarcik’ta vokal olarak baslayip oran-in solisti oldum. Bu arada evde hersey berbat gidiyordu ve annemle babam ayrildi. Ben de yaz dönüsü önce sevgili Altay’a vokal yaptim. ilk gün 2 is teklifi aldim. Biri Coskun Sabah’tan digeri Fatih Ürek’ten vokal isiydi. Ben de kabul ettim ve o yil bolca çalistim. Ve i.T.Ü Türk Müzigi Devlet Konservatuari’nin hem Çalgi egitimi hemde Ses egitimi bölümünü üstelik 3.000 kisi araindan 3.lükle kazandim. Bu arada sayamayacagim kadar çok sanatçiya hem sahnede hem de kasetlerde vokal yaptim. Hem tek basima sahne çalismalari yapiyor biyandan hayalim olan konservatuarda ses egitiminde okuyordum. Bir sürü kaset teklifi aliyordum. Ben de istiyordum ama okumak da istiyordum.