Sanatçı Hakkında

Almanya Hofheim’da dünyaya gelen Aylin Coşkun, 15 yaşında ailesi ile birlikte memleketi olan İzmir’e yerleşti.

1997 yılında Miss Globe yarışmasında Türkiye Güzeli seçilen Aylin Coşkun…

Taçlı güzel, mankenliğin yanı sıra şan ve tiyatro eğitiminin ardından birçok ulusal yayın yapan televizyon kanallarında yapımcılığını üstlendiği programların sunuculuğunu yaptı.

Sanat yaşamında başarılar elde eden Aylin Coşkun, reklam filmleriyle oyunculuğa da ilk adımını atmış oldu. Birçok tiyatro oyununda başrol oynayan Aylin Coşkun, sempatik tavırlarıyla ilgi odağı oldu. Sadri Alışık Tiyatro Akademisi’nde de eğitim gören Aylin Coşkun, Mesut Uçakan’ın yönetmenliğindeki “Anne ya da Leyla” adlı sinema filminde başrol oyuncusu olarak sinemaya adımını atarak dikkatleri üzerinde topladı.

Çocukluk yaştan beri müziğe olan ilgisi nedeniyle Erdem Siyavuşgil ve Meltem Taşkıran gibi önemli müzik hocalarından şan dersleri aldı. Daha sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitime başlayan Aylin Coşkun, Şan ve Solfej Bölümü’nden mezun oldu.

Mezun olduktan sonra “Masal” isimli ilk albümünü piyasaya çıkaran Aylin Coşkun müzik kariyerine ilk adımını attı ve albümün ilk klibi ile büyük beğeni topladı.

İlk albümünde yer alan “Yandım Allahım” isimli şarkısı ile büyük kitlelere ulaştı.

Aynı zamanda beste çalışmaları da bulunan Aylin Coşkun albümünde kendisine ait “Bu Kaçıncı” isimli bestesi ile müzik camiasının takdirini kazandı.

İlk albümünden elde ettiği büyük başarı ile müzik kariyerinde hız kesmeden ilerledi ve “Tam Zamanı” isimli 2.albümünü çıkardı.

Kendi deyimiyle, ben bir markayım diyen Aylin Coşkun albüme adını verdiği “ Marka” isimli 3. albümünü sevenlerine armağan etti ve bu albüm ile bir marka olduğunu kanıtladı.

Mankenlik, sunuculuk, oyunculuk ve müzik yaşamında birçok dalda ödüller de alan sempatik sanatçı, müzik dünyasındaki başarılarına bir yenisini daha ekleyerek sanat dünyasının önde gelen büyük isimleriyle çalıştığı ve beğeni toplayan “Paspas” isimli dördüncü albümünü çıkardı.

Bugünlerde yeni bir heyecan yaşayan sanatçı, 5. albümünün çalışmalarına devam ederek kısa zamanda piyasaya çıkartmaya hazırlanıyor.